Akzer Enginar Yapraklı Macunu

Fiyatı20
Ürün KoduAK7776669655
Doğa Aktar Hızlı KargoSüper Hızlı Kargo

   Akzer Karaciğer Macunu;

        Enginar yaprağı; insan vücudu üzerinde birçok faydaları olan bu bitkinin,karaciğer ve safra kesesi için olan katkıları ve yakma özelliği küçümsenemez.karaciğeri toksinlerden temizler ve kendisini yenilemesini sağlar.

         Safra adet ve idrar söktürücüdür, üst solunum yolu hastalıklarına, hazımsızlığa iyi gelmektedir.bağırsak parazitlerini edüşürmede yardımcı olmaktadır.enginar, vucuda canlılık vermekte, egzema vb. cilt rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir. 

içeriğindeki maddeler; Fenolik bileşiklerden Cynarin , Kolorojenik asit, Kafeik asit

       Enginarın etken maddesi sinarın karaçiğeri olumlu etkilemektedir.enginar ayrıca kandaki yağı yakarak kolestrol ve trigleseridi ayarlamaktadır.

      Deve dikeni tohumu ; karaciğer ve safa kesesi şikayetlerinde yararı olan kan temizleyici, çeşitli cilt hastalıklarını iyileştirici özellikleri olan şifalı bir bitkidir.Ülkemizde hemen her bölgede, yaban ortamda, yol kenarlar, tarla ve boş arazilerde yetişen deve dikeninin çiçekleri üstte baş şeklinde mor veya beyaz renktedir.Bu çiçekler daha sonra tohumlanırlar.

       Tohumları ; karaciğer salgı bezlerindeki salgı yapan hücrelere etki yaparak karaçiğer iltihabı , hepatit rahatsızlıklarında yararlıdır.

     içeriğindeki maddeler; tanen, rezin,acı madde,uçucu yağ,

     tohumda ise ; sabit yağ, tanen, nişasta, silibin ve diğer bilişikler.

     Drogon etken maddesi silimarin karaciğerde oluşan toksik yağ birikimlerinin vucuttan atılmasına yardımcı olur.Karaciğer yağlanması ve alkolik kişilerdeki şirozun tedavisinde çok iyi sonuçlar alınmaktadır.Silimarin tespit edilebilmiş bir yan etkisi bulunmamaktadır.

      Zerdeçal ;  zencefilde olduğu gibi zerdeçalda da bitkinin kurutulmuş rizomları kullanılmaktadır.Tropical ülkelerin birçoğunluğunda ve Hindistanda yetiştirilmektedir.

  İçerisindeki maddeler; Rezin,Uçucu yağ, Sarı Pigment maddeler, Alkol ve Keton.

     Sarılık ve karaciğer hastalıklarının tedavisinde, safra hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.Sarı pigment maddesi kurkumin safra salgısını artırır.yemeklerde sos olarak da kullanılır.Mide rahatsızlığı bulunanların zerdeçalı çokça kullanmaları tavsiye edilir.safra kesesi taşlarında safra yollarının iyi çalışmadığı durumlarda da kullanılmaktadır.Hazmı kolaylaştırır,iştah açar ve iltihabı giderir.romatizma veşeker hastalığına yararlıdır.Ağır karaciğer rahatsızlığı, safra yolu tıkaıklığı, bağırsak tıkanıkları gibi sorunları tedavi etmede kullanılır.

    Çörekotu;ülkemizde neredeyse her alanda kullanılan bir üründür.ege bölgesinde burdur ısparta yörelerinde üretilmektedir.

içeriğindeki maddeler;

sabit yağ, uçucu yağ, acı madde, saponin, tanen nigellin ve connigellin alkaloidleri.

      iştah açıcı, anne sütünü artırıcı,idrar v e adet söktürücü özelliğe sahiptir.düzenli olarak alındığında bağışıklık sistemini artırır,başta kanser olmak üzere, hastalıklara karşı vücutta direnç oluşturmaktadır.İçeriğindeki nigellin maddesinin etkisiyle bronşları açarak balgam söktürmekte, astım, nefes darlığı hastalıklarını rahatlatmaktadır.Bileşimindeki saponin ve acı maddesi mideyi uyararak sindirim koaylaştırmaktadır.Çörekotunun tohumu ve yağı şeker hastalığına da iyi gelmektedir, yağı saçları güçlendirir,kepeklenmeyi ve saç dökülmesini giderir.Varis hastalığına yardımcı olur.Her geçen gün yeni şifası ortaya çıkmaktadır.

     Üzüm çekirdeği ; ülkemizde birçok cinsi yetiştirilen ve kurutularak büyük oranda ihraç edilen üzüm, meyvesinden posasına kadar önemli bir şifa kaynağıdır.

   İçeriğindeki maddeler; organik asitler, tanen, şeker, vitaminler.

      Üzüm enerji veren halsizliği ve yorgunluğu gideren bir besindir.halk tıbbındaki geleneklere göre kansızlığa çaredir.sindirim sorunlarının çözülmesine yardımcı olur.İçerdiği etken maddeler sayesinde antiviral ve antibakteriyel etkiler gösterir.Güçlü bir anti - aginktir, yaşlanmayı geçiktirir.

      Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarda , üzüm çekirdeğinin çok güçlü bir anti oksidan yani kan temizleyici olduğu ortaya konulmuştur.uzmanlar üzüm çekirdeğinin e vitamininden 50, C vitamininden ise 20 kat daha etkli olduğunu ifade etmişlerdir.Sigara alkol yada başka bir nedenle vücudumuza giren serbest radikallerin temizlenmesini sağlamaktadır.Bu etkisiyle kullanan kişilerin kansere ykalnma riskini azaltmaktadır.kansızlığı önler, kollestrolü düşürür bağ dokusun u güçlendirir ve yaşlılığı geçiktirir.

        Belleği güçlendirip  unutkanlığı önlemektedir.damarlarımızın yapısını güçlendirmektedir.Cilt hastalarına karşı direncimizi artırmaktadır.alerjiyi ve iltihapalnmayı giderir.İltihaplı romatizmaya iyi gelir.varis göz hastalıkları burun kanaması ve alerjik nezle durumlarında da yararlı olmaktadır.

    Maydanoz; yaprakları tohum ve kökleri tıbbi amaçla da kullanılmktadır.ülkemizde hemen her yerde kültür bitkisi olarak yetiştirilmektedir.

      içeriiğindeki maddeler ; Yapraklar ( Petroselinum Folium) Kalsıyum, Demir, A,C,K vitaminleri , Kökleri( Petroselinum Radix ) , Uçucu yağ , Franokumarinler, Poliasetilen Türevleri, Flavonlar,Ftalidler.

         İdrar söktürücü ve ödem atıcı özelliği yanında kadınlarda adet söktürücü olarak ta bilinir.İçeriğindeki apiol ve meristisin adlı propan türevlerinin etkisiyle iltihap giderici ve ağrı gidericidir.İyi bir idrar yolları antiseptiği olarak bilinir.Sindirimi kolaylaştırır, iştah açar ve ağız kokularını gidermeye yardımcı olur. Mide ve bağırsak gazlarını giderir.

 

        Akzer Karaciğer Macunu İçindekiler;

  Enginar yaprağı, Deve dikeni tohumu, Zerdeçal, Çörekotu,Üzüm çekirdeği, Maydonoz.420g dır.
 

Geri Dön

ALIŞVERİŞ SEPETİ

Sepeti Boşalt