Zencefilli Bitkisel Karışım

Fiyatı20
Ürün KoduHK00378964
Doğa Aktar Hızlı KargoSüper Hızlı Kargo

 

Hel -Kim Zencefilli Macun Faydaları :

   zencefil; anavatanı güney asya olan zencefil, hindistan başta olmak üzere endonezya,malezya,nijerya gibi tropikal bölgelerde ve çin de yetiştilmektedir.kendine has özel kokusu ve tadı ile değişik bir drogdur.

      zencefilin dini kültütümüzde önemli bir yeri vardır.müslümanlar da çok eski çağlardan beri kullanmıştır.kuran-ı kerim de de zencefil cennet nimetlerinden sayılmaktadır.

  zencefil içeriğindeki maddeler;

  Uçucu yağ, Rezin, Nişasta, Reçine, Müsilaj

      Zencefil; terletici özelliği ile vücudu rahatlatır.üst solunum yolu hastalıklarında, özellikle öksürükte yararlıdır.İdrar ve balgam söktürür.Balla macun yapılarak yenildiğinde vucut direncini artırır.İçeriğindeki shoagol gingeroller gibi buharlaşmayan reçinelerin etkisiyle bulantı giderici özellik kazanmaktadır.Bu nedenle hamileliğin ilk aşamalarında aşerme bulantılarında zararsız bir şekilde kullanılabilir.mide salgısını artırarak sindirimi düzenler.Kan sulandırıcı özelliği ile kollestrol ve hipertansiyon hastalarına tavsiye edilmektedir.Artrit hastalarına da iyi gelmektedir.

      Havlıcan; ana vatanı Hindistan ve Tropikal ülkeler olan havlıcan ülkemizde yetişmez.Öksürük çaylarının terkibine girer balgam söktürü göğüs yumuşatmaktan idrar tutamamak ve altını ıslatma hastalığına kadar sayısız hastalıklara şifalı bir bitki olarak kullanılır.Mide ekşimesi ve hazımsızlık gibi problemleri ortadan kaldırmaya yardımı olan bir bitkidir.İltihaplı romatizma hastalıklarında tavsiye edilen bir bitkidir.Özellikle öksürük ve balgamlanmada balgam söktürerek hastanın daha rahat nefes almasını sağlar.

      Keten tohumu; içeriğinde doymamış yağ asitlerinin çoğunluğu linoleik , linolenik ve oleik asitlerdir.Taşıdığı omega3 yağ asitleri damar koruyucu ve kalp güçlendiricidir.Omega3 sinir sistemi rahatsızlıklarında ve menepoz dönemi sıkıntılarında yararlı olmaktadır.Aynı zamanda iyi bir balgam sökücü ve nefes açıcı olarak ta  bilinmektedir.

       Zerdeçal; zencefilde olduğu gibi zerdeçalda da bitkinin kurutulmuş rizomları kullanılmaktadır.Tropical ülkelerin birçoğunluğunda ve Hindistanda yetiştirilmektedir.

  İçerisindeki maddeler; Rezin,Uçucu yağ, Sarı Pigment maddeler, Alkol ve Keton.

     Sarılık ve karaciğer hastalıklarının tedavisinde, safra hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.Sarı pigment maddesi kurkumin safra salgısını artırır.yemeklerde sos olarak da kullanılır.Mide rahatsızlığı bulunanların zerdeçalı çokça kullanmaları tavsiye edilir.safra kesesi taşlarında safra yollarının iyi çalışmadığı durumlarda da kullanılmaktadır.Hazmı kolaylaştırır,iştah açar ve iltihabı giderir.romatizma veşeker hastalığına yararlıdır.Ağır karaciğer rahatsızlığı, safra yolu tıkaıklığı, bağırsak tıkanıkları gibi sorunları tedavi etmede kullanılır.

  Okaliptus yaprağı ; günümüzde Amerika, Avrupa, Afrika, Akdeniz, Orta Doğu ve Çin’in tropikal iklime yakın bölgelerinde yetiştirilmektedir.

        Yüzyıllardır çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan ağaç hızlı büyüdüğü için mobilya sektöründe de kullanılmaktadır. Sağlık amaçlı kullanımında ilk sıralarda bronşit, nezle ve grip gibi hastalıklar gelmektedir.

      Öksürüğe iyi gelir.Bronşit tedavisinde kullanılır.Nezle, grip tedavisinde kullanılırDişeti hastalıklarına karşı koruma sağlar.Boğaz ağrısına iyi gelir.Ağız kokusunu önler.Kan şekerini düşürür.Harici olarak cilt üzerindeki yaraların tedavisinde kullanılır.

 

         Aynı zamanda ballıbaba bitkisi birçok hastalıklarda kullanıldığı gibi, çay olarak, yaralara kompleks ve oturma banyosu olarak ta kullanılarak rahatlamamızı sağlamaktadır.

         Kantaron otu ; Genellikle sık görüldüğü yerler yeşilin bol olduğu tepeler, bayırlar ve yaylalardır. İlkbaharın gelmesiyle birlikle filizlenen çiçekleri sonbaharın sonlarına doğru dökülmeye başlar. Çiçeklerinden ve köklerinden faydalanan kantaron bitkisinin sağlığa inanılmaz derecede faydaları bulunmaktadır.

    İçeriğindeki maddeler ;

       Tanen, Uçucu yağlar, Hipericin, Flavon Türevleri, Karoten, Acı maddeler, Zamk, Vitamin C, Reçine ve Resin oluşturmaktadır. 

        Sindirim bozukluğu, mide yanmaları ve ekşimelerinde oldukça yararlıdır ve hazmı kolaylaştırarak iştah açar.Ateş düşürücü ve ter yapıcı özelliği de bulunmaktadır.Kansızlık tedavisinde ve karaciğeri güçlendirmede yararlı bir bitkidir.Gaz şişkinliklerinin giderilmesine ve inatçı kabızlıklara iyi gelir.Zeytinyağında bir yıl bekletilirse iltihap ve yara iyileştirmede çok etkilidir.Hastalık sonrasında iyileştirmeyi hızlandırır ve insanı kuvvetlendirir.Şeker hastalığının iyileştirmesinde de kullanılmaktadır.Uyku bozukluklarında etkilidir.Kolesterol düşürücü etkisi bulunmaktadır.Prostat önleyicidir.Romatizma ağrılarının giderilmesinde faydalıdır.Damar sertliği ve akciğer hastalıklarında yararlıdır.Astımda faydalıdır ve balgam söktürücüdür.

        Papatya otu ; Ülkemizde olduğu gibi pek çok yerde papatya dendiğinde anlaşılan Alman (German chamomile) papatyasıdır ve papatyanın sağlığa faydaları hakkında yapılan araştırmalar genellikle bu türe aittir. Alman papatyasından sonra en çok rastlanan diğer papatya türü ise Roma (Roman chamomile) papatyasıdır.

        Uyku bozuklukları tedavisinde kullanılır.Romatizmal rahatsızlıklar için kullanılır.Deri döküntüsüne yol açan cilt hastalıklarının belirtilerini hafifletir.Yemeklerden sonra sindirime yardımcı olarak kullanılır.Gastrit ve ülseratif kolit tedavisinde kullanılır.Sabah bulantılarını hafifletir.Alerji belirtilerini azaltır.Stresi azaltır.Mide kasılmalarını engeller.
Kaygıyı azaltır ve genel bir rahatlama sağlar.Bağırsak sorunlarını giderir.Bağırsak iltihaplanması tedavisinde yardımcı olarak kullanılır.Kasları gevşetir, krampları azaltır.Bağırsak hareketini arttırır.Diş eti hastalıklarını önler.Ağız iltihaplarını iyileştirir.Sakinleştirir.Karaciğeri çalıştırır.Adet dönemi kasılmalarını hafifletir.Sırt ve bel ağrılarını hafifletir.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Boğaz ağrısını alır.Apse tedavisinde gargara suyu olarak kullanılır.

arasında ve birçok bölgede yaşama imkanı bulmaktadır. Bazı yörelerde “sinirli yaprak”, “bağa yaprağı” veya “ateş yaprağı” olarak da bilinmektedir. Sinirli ot bitkisinin antibiyotik etkisi, bilimsel anlamda kanıtlanmıştır. Solunum sistemi ve ilgili organlar açısından da birçok faydası bulunan sinirli ot bitkisi, bilhassa balgam, öksürük, boğmaca, akciğer astımı ve akciğer tüberkülozu rahatsızlıkları üzerinde etkili olmaktadır.

 Melisa yaprağı; Yabani olarak güney Avrupa ve Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerde yetişen melisa limona benzer hafif bir kokuya sahiptir ve yaz aylarının sonuna doğru küçük beyaz çiçekler açar. Bilinen diğer adları; nane balsamı, mavi balsam, bal bitkisi, oğulotu ve tatlı balsamdır. Melisanın genel kullanımı kurutulmuş yapraklardan hazırlanan çaydır ancak kapsül, krem, yağ formlarında bulunabilir.

      Uyku sorunlarını gidermeye yardımcı olur.Sinirleri yatıştırıcı etkisi vardır.Stresi azaltır.Mide rahatsızlıklarında kullanılır.Sindirim sorunlarına karşı kullanılılr.Gaz giderici özelliği vardır.Ateş düşürür.Vücuttan ter tılmasına yardım cı olur.

      Anason tohumu ; Mısır, Yunanistan, Girit ve Asya’nın bazı bölgelerine özgü bir bitki olan anason ilk olarak Mısırlılar tarafından işlenmiş ve çeşitli amaçlarla kullanılmıştır. Etkili bir balgam söktürücüdür.Boğaz ağrılarını hafifletir.Akciğerleri rahatlatır.Soğuk algınlığının daha çabuk geçmesini sağlar.Sinüzite iyi gelir.Bronşit tedavisinde kullanılır.Kolik tedavisine yardımcı olur.Şişkinliği azaltır.Hazımsızlığa iyi gelir.

   
    Hel -Kim Zencefilli Macun İçeriği : 

   Zencefil, Çörekotu, Polen, Zerdeçal, Üzerlik Tohumu, Baharlı Tere Tohumu, Isırgan Tohumu, Menengiç, Çam Sakızı, Keten Tohumu, Turp Tohumu, Havlıcan, Karanfil, Tarçın, Mercan Köşk, Darül Fülfül, Melisa, Toros Nanesi, Kekik, Karabaş Otu, Kakule, Anason, Kebabiye, Biberiye, Okaliptus Yaprağı, Andız ve Dut Pekmezi.450g dır.

Kullanım Şekli : 

Günde 3 defa 1 tatlı kaşığı alınması tavsiye edilir.Kullanmadan önce iyice karıştırınız.

 

Geri Dön

ALIŞVERİŞ SEPETİ

Sepeti Boşalt