Acı Baklalı Macun

Fiyatı25
Ürün KoduHL1120
Doğa Aktar Hızlı KargoSüper Hızlı Kargo

 

  Hel-kim Acı Baklalı Karışım Faydaları : 

  Acı bakla ; anavatanı Mısır olan bir bitki türüdür.Genellikle halk tıbbında taneleri ve tohumları kullanıllır.

       Genellikle siyatik romatizma ve mafsal ağrılarda kullanılır.nefes darlığına iyi geldiği bilinmektedir.Bağırsak kurtlarını dökmeye yardımcı olur.Güçlü bir idrar söktürücüdür.Basur hastalığının giderilmesinde kullanılır.Bağırsak ve dalaktaki tutukluğu gidermeye yardımcı olur.Böbrek iltihabını gidermeye yardımcı olur.Böbrekteki taş ve kumların düşürülmesine yardımcı olur.Vücutta biriken tuzların atılmasına yardımcı olur.

    Defne tohumu ; ormanlarımızın park ve bahçelerimizin süsü olan defne kış mevsiminde de yeşilliğini koruyan bir bitkidir.

İçeriğindeki maddeler ; 

Sineol ve Eugenol  gibi maddelerin oluşturduğu uçucu yağla birlikte Tanen, Acı madde.

   Kronikleşmiş bronşit tedavisinde oldukça etkilidir.Haricen kullanımı romatizma ve siyatik ağrıların giderilmesine yardımcı olur.Vücuttaki çeşitli parazitleri mikropları ve bakterileri yok etmeye yardımcı olur.Kronikleşmiş migren ağrılarının iyileştirilmesinde kullanılır.Defne tohumu vücuda kuvvet vererek bağırsaklardaki yaraların giderilmesine yardımcı olur.

    Dağ kekiği ; ülkemizin birçok yöresinde doğal ortamda yetişmektedir.

içeriğindeki maddeler; uçucu yağ flavon türevleri,triterpenler.

   Bütün uçucu yağlar gibi iştah açıcı,hazım kolaylaştırıcı ve kan dolaşımını hızlandırıcı özelliğe sahiptir.içeriğinde bulunan uçucu yağdaki maddeler antiseptik özellik vermektedir.Yine uçucu maddedeki timol timol adlı madde sayesinde ağrı kesici ve spazm gidericidir.Balgam ve idrar sötürür.Adele siyatik ve romatizma ağrılarına iyi gelir.Üst solunum yolu hastalıklarında kuru öksürükte balgam söktürerek İyileşme sağlar, yağ yakıcı etkisiyle kolestrol ve trigleserid hastalarına iyi gelir.Şeker hastalığına iyi geldiği de bilinmektedir.

       Zeytin yaprağı ; antik çağlardan beri insanoğlunun vazgeçemediği bir bitkidir.ülkemizde Ege ve Akdeniz bölgesinde yetiştirilmektedir.

   İçeriğindeki maddeler ; flavonoidler, tanen, uçucu yağ, organik asitler, rezin.

      Geleneksel olarak ateş düşürücü ve dıştan uygulandığında yaralara iyi geldiği bilinmektedir.Antioksidan olup, diüerik ve ülser iyileştirici özelliği vardır.Ayrıca tansiyon düşürücü etkisi yanında kolestrol ve şeker hastalarına da iyi geldiği bilinmektedir.Safra söktürücü özelliği bulunmaktadır.Haricen uygulandığı zaman yumuşatıcı, şişlik giderici, ağrı kesici, yara iyileştirici olarak da kullanılmaktadır.

     Hibisküs ; ülkemizde yetişen ve meyveleri sebze olarak tüketilen bamya türünden ayrı Afrika ve Tropikal bölgelerde yetişen Hibiskus sabdaraffa cinsinin çiçekleri bitkisel tedavi amaçlı kullanıldığında daha etkili olmaktadır.

   İçeriğindeki maddeler; Tanen,Organik Asitler,Müsilaj,Renk veren Boyar maddeleri.

      Çiçekleri kurutulmuş olarak Afrika ülkelerinden gelmektedir.Şeker hastalarına iyi geldiği gibi safra arttırıcı ve vücudu güçlendirici etklieri de vardır.C vitamini açısından olukça güçlüdür.Vücudu terletmeye ve rahatlatmaya yardımcı olur.

 Isırgan tohumu ; antik çağlardan beri insanlık tarafından çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan çok yıllık bir bitkidir.büyük ısırgan otu ve küçük ısırganotu olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır.halk arasında kansere karşı yararlı olduğu bilinmektedir.

 İçeriğindeki maddeler; uçucu yağ, tanen, histamin, formik asit,kalsiyum, potasyum.

      Yüksek miktarda potasyum içerdiği için diüretik bir bitki sayılmaktadır.Almanya da diüretik etkisinden dolayı tıbbi çay olarak kabul görmektedir.Prostart ve idrar yolları iltihaplanmasında ve ödemlerde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. İltihaplı romatizma ve eklem romatizması şikayetlerinde yararlı olmaktadır.Yüksek tansiyon ve diebet hastalarına iyi gelmektedir.Ayrıca hücre yenileyici kan yapıcı ve anne sütünü artırıcı özellikleri bilinmektedir.

Hel-kim Acı Baklalı Macun İçeriği :  

    Acı Bakla %10, Kekik, Bamya Çiçeği, Isırgan Otu, Böğürtlen Yaprağı, Zeytin Yaprağı, Pelin Otu, Defne Yaprağı, Nar Ekşisi.420g dı.

Kullanım Şekli :

Günde 3 defa 1 tatlı kaşığı alınması tavsiye edilir.Kullanmadan önce iyice karıştırınız.

Geri Dön

ALIŞVERİŞ SEPETİ

Sepeti Boşalt